Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej Międzylesie

Dodatek węglowy

Utworzono dnia 17.08.2022
Czcionka:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzylesiu informuje, że z upoważnienia Burmistrza Międzylesia będzie realizował wnioski o dodatek węglowy dla mieszkańców gminy Międzylesie.

Druki wniosków będą wydawane przez Ośrodek od 23 sierpnia 2022r.

Dodatek węglowy w kwocie 3000,-zł przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Warunkiem otrzymania dodatku będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (prosimy o zgłaszanie się do UMiG w Międzylesiu do pokoju 22 celem otrzymania potwierdzonej złożonej deklaracji).

Przez gospodarstwo domowe rozumie się:

- osobę fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą  albo

- osobę fizyczną oraz osoboy z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.

Dodatek węglowy będzie wypłacany w terminie do miesiąca od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę, jednak nie szybciej niż po otrzymaniu środków na jego realizację z Urzędu Wojewódzkiego.

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego będzie można składać do 30 listopada 2022 r., wnioski złożone po tym terminie pozostają bez rozpatrzenia.

wzór wniosku do pobrania

RODO do pobrania

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 38

W poprzednim tygodniu: 243

W tym miesiącu: 63

W poprzednim miesiącu: 1154

Wszystkich: 29211