Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej Międzylesie

Spotkanie Wigilijne 2022

Utworzono dnia 21.12.2022
Czcionka:

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy nikt nie powinien czuć się samotny.     W gminie Międzylesie mieszka wiele osób, czasami starszych  i samotnych, które te rodzinne święta spędzają samotnie w czterech ścianach swojego mieszkania. Czasami są to osoby, które mają rodzinę tuż obok, ale jak to w rodzinie nie zawsze jest kolorowo,  a samotność może zagościć i u kogoś kto rodzinę posiada. Dlatego też, po dwóch latach przerwy związanych z pandemią, wzorem lat ubiegłych dnia 18 grudnia 2022r. o godzinie 13.30 odbyła się  „Wigilia dla samotnych”.

Przybyłych gości tradycyjnie przywitał Burmistrz Miasta  i Gminy Międzylesie, harcerze (a raczej zuchy) wnieśli „betlejemskie światełko pokoju”, po wspólnej modlitwie i wspólnym odśpiewaniu kolędy wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem życząc sobie lepszego jutra, spotkania się za rok w tym miejscu, zdrowia, pomyślności, pracy i …….

Uczestnicy przy zastawionych tradycyjnymi potrawami wigilijnymi stołach wysłuchali kolęd  i pastorałek   w wykonaniu zespołu „Międzylesianie”.

Podczas tego spotkania nie zabrakło życzliwości dla kogokolwiek z przybyłych, wszakże – Wigilia Świąt Bożego Narodzenia, to dzień najbardziej szczególny w całym roku. Dzień, w którym, nie powinno zabraknąć życzliwości dla nikogo z nas……chwilami łza w oku się zakręciła.

A tak przed Świętami warto rozejrzeć się, może i w naszym otoczeniu jest samotna osoba w starszym wieku, chora lub niedołężna. Zaprośmy ją na Wigilię albo na świąteczny obiad, albo odwiedźmy ją ze świątecznym stroikiem, upominkiem, kawałkiem ciasta czy wigilijnego karpia. To nieprawda, że samotnemu człowiekowi jest wszystko jedno. Czasami najmniejszy życzliwy gest, miłe słowo, nas to niewiele kosztuje, a może zdziałać wiele dobrego……..

Kierownik OPS – Agnieszka Łąk

Wigilia dla Samotnych 2022

Utworzono dnia 21.12.2022, 13:03

Wigilia dla Samotnych 2022

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 57

W poprzednim tygodniu: 49

W tym miesiącu: 164

W poprzednim miesiącu: 228

Wszystkich: 37135