Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej Międzylesie

Zaświadczenie do preferencyjnego zakupu węgla

Utworzono dnia 22.11.2022
Czcionka:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzylesiu informuje, że zgodnie z ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U z 2022r. poz.2236) do zakupu węgla po preferencyjnych cenach uprawnieni są właściciele gospodarstw domowych położonych na terenie gminy Międzylesie, którzy:

  1. otrzymali dodatek węglowy, o którym mowa w art.2 ust.1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022r. o dodatku węglowym
  2. mają pozytywnie rozpatrzony wniosek  o wypłatę dodatku węglowego na rzecz tego gospodarstwa domowego
  3. nie złożyli wniosku o dodatek węglowy, ale przed dniem 11 sierpnia 2022r. złożyli deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw i źródłem ogrzewania tego gospodarstwa domowego jest oddzielne źródło ciepła.

Aby dokonać zakupu węgla po cenach preferencyjnych należy otrzymać z tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej zaświadczenie poświadczające jeden z powyższych warunków.

            W celu otrzymania zaświadczenia należy złożyć wniosek o jego wydanie (druk wniosku do pobrania na dole strony) w siedzibie Ośrodka. Zaświadczenie dla osób spełniających warunek nr 1 lub nr 2 wydawane jest na miejscu, natomiast dla osób, które spełniają warunek nr 3  w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku.

Zaświadczenie wydawane jest jednokrotnie i w jednym egzemplarzu i dotyczy okresu, w którym zostało wydane (jeżeli chcemy dokonać zakupu 1,5 tony w grudniu i 1,5 w styczniu należy wybrać zaświadczenie w grudniu 2022r. oraz w styczniu 2023r.).

 

Wniosek o wydanie zaświadczenia

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 57

W poprzednim tygodniu: 49

W tym miesiącu: 164

W poprzednim miesiącu: 228

Wszystkich: 37135